فوت و فن هايي براي افراد بد عکس

فوت و فن هايي براي افراد بد عکس

فوت و فن هايي براي افراد بد عکس
هر کسی دوست دارد در عکس‌ها خوب به نظر برسد اما متاسفانه بیشتر ما از عکس‌های خود راضی نیستیم. حقیقت این است كه هر كسی، حتی زشت ترین آدم روی زمین (اگر وجود داشته باشد) زوایای خوبی در چهره اش دارد كه اگر از این زوایا به او نگاه كنید، زیباتر به نظر می رسد و اجزای صورتش با هم هماهنگی بیشتری دارند. كسانی كه خوش عكس هستند، ممكن است زوایای زیبای زیادی در چهره خود داشته باشند كه آنها را می شناسند و یا نمی شناسند.
بنابراین ممكن است طوری قرار گیرند كه آن زاویه در مقابل دوربین عكاسی قرار گیرد و بنابراین عكس آنها جذاب به نظر برسد. یك عكاس خوب، عكاسی است كه بتواند زوایای زیبای چهره هر فرد را شناسایی كرده و از او بخواهد با آن زاویه در برابر دوربین قرار گیرد
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که به خودشان می گویند؛ «بدعکس»، اگر جزو این گروه هستید احتمالا عکس هایتان خیلی اوقات ناراحت تان کرده و حتی اعتمادبه نفس تان را پایین آورده، احتمالا خیلی اوقات هم با خودتان فکر کرده اید که این تقصیر عکاس هاست که همیشه از شما بد عکس گرفته اند اما همیشه که نمی شود گناه را گردن عکاس ها انداخت. حالا که بخش زیادی از زندگی انسان ها در دنیای دیجیتال می گذرد، باید کاری کنید که از «بدعکس» تبدیل به «خوش عکس» شوید. این کار خیلی هم سخت نیست. توصیه های ما را به کار بگیرید و مطمئن باشید نتیجه اش را خیلی زود خواهید دید.
اولین نکته درباره‌ی خوش عکس بودن، این است که در انتخاب لباس‌هایی که می‌پوشید بهترین تلاشتان را انجام دهید. اینکه چه پوشیده‌اید در خوش عکسی شما نقش مهمی ایفا می‌کند. پس در انتخاب لباس‌ها و رنگ‌های مناسب اندام و ویژگی‌های بدنتان توجه خاصی داشته باشید.
قدم بعدی در بوجود آمدن یک شخصیت فوتوژنیک، آرایش صحیح است. یک آرایش خوب، مشکلات پوست شما مثل آکنه یا قرمزی را پنهان می‌سازد. حتی می‌توانید گودی تیره رنگ زیر چشمانتان را با آرایش اصلاح کنید تا چشم‌هایتان درخشنده‌تر شود.
از موهایتان هم غافل نشوید. موهای شما نیز می‌تواند برای مخفی کردن قسمتی از پیشانی یا چشم‌هایتان به شما کمک کند. حتی می‌توانید با آراستن صحیح موها، جلوه‌ی بهترین به صورتتان بدهید.
حالات چهره‌تان را از قبل مقابل آینه تمرین کنید. صورتتان باید ریلکس باشد، برای فیگور گرفتن یا خندیدن نباید به خودتان فشار بیاورید یا دندان‌هایتان را بهم بسایید. حالات مختلف صورتتان را تمرین کنید و انواع لبخند را تست کنید. سعی کنید تا با چشمانتان لبخند بزنید!
ببینید بهترین زاویه‌ای که در آن بهتر میفتید کدام است. پیدا کنید که بهترین منظر صورتتان کجاست. و همیشه قبل از اینکه شرایط عکس گرفتن پیش بیاید، جلوی آینه فیگورهای مختلف را تجربه کنید.
نکته‌ی اصلی این است که باید از درون زیبا بنظر بیایید! خوش عکس بودن همه‌اش این نیست که تصویر زیبایی از بدنتان گرفته شود. بهترین عکس، تصویری است که شخصیت شما درون آن بدرخشد.
احساسات درونی‌تان را بروز دهید، همان احساساتی که می‌خواهید در تصویر منعکس شوند. باید با دلتان بخندید. از درون شاد باشید و اجازه دهید که شادی شما به بیرون بتراود.
صاف بایستید
وقتی عکاس دوربینش را سمت شما می گیرد و می گوید؛ «لبخند» یا«۱،۲،۳» واکنش احتمالی شما یک حس تدافعی است. تعجب کردید؟ این دفعه این موضوع را امتحان کنید، می بینید که تا عکاس هشدار می دهد بدن شما ناخودآگاه سفت و منقبض می شود و زبان بدنتان شکل دفاعی را نشان می دهد. اصلا شاید مشکل همین باشد، این حالت می تواند دلیل اصلی بدعکس بودن شما باشد. اگر می خواهید در عکس ها بهتر به نظر برسید، سعی کنید در حالت ایستاده و شق و رق، اما نه کاملا سفت (و به اصطلاح عصا قورت داده) باشید. بالا کشیدن شانه ها لزوما شما را قدبلندتر نمیکند، اما اگر سرشانه هایتان را صاف کنید و قوز نکنید در حالت مناسبی قرار می گیرید که می تواند نشانگر اعتمادبه نفس شما باشد.مهم ترین نکته این است که صاف، با سر و سینه جلو داده و با گردن بلند بایستید، البته یادتان باشد که این عکس است نه یک تمرین نظامی، لازم نیست طوری بایستید که حتی نتوانید نفس بکشید.
صورت تان را منقبض نکنید
اینکه بخواهید کاملا مقابل دوربین تمرکز کنید یک تاثیر بد دارد و آن هم این است که عضلات صورت شما کاملا منقبض می شود و صورت تان حالت مسخ شده و سنگی پیدا می کند و طبیعی است که در چنین عکسی شما در حالت مناسب به نظر نخواهید رسید.
اما برای فرار از این حالت چه کار باید انجام دهید؟ خب، وقتی دوربین شما را در کادر گرفت برای لحظه ای چشمانتان را ببندید، یک نفس عمیق بکشید و به یک تصویر آرامش بخش، مثل دریا یا جنگل فکر کنید. بگذارید عضلات صورتتان رها شوند سپس قبل از آنکه عکاس دکمه دوربینش را بزند چشمان تان را باز کنید. اینگونه صورت تان حالت طبیعی خودش را حفظ می کند و در عین حال احساس تروتازه بودن در آن موج خواهد زد (اما بدترین سناریوی ممکن زمانی است که وقتی عکس گرفته می شود چشمان شما بسته باشد).
مهم ترین مسئله در عکس گرفتن «زمان بندی» است و فقط نصف یک ثانیه کافی است تا صورت شما را از حالت لبخند دلنشین به حالت اخم کرده و نامناسب تغییر دهد. حتما از عکاس بخواهید شمارش معکوس را انجام دهد. این شمارش حتی بهتر از گفتن «حاضر» و کلمات دیگر است، زیرا به طور دقیق به شما اجازه زمان بندی می دهد. وقتی عکاس عدد «۳» را گفت چشمان تان را ببندید و سعی کنید عضلات دهان و گونه هایتان شل و آرام باشند وقتی عدد «۲» را شنیدید چشم هایتان را باز کنید و در همان حال یک لبخند آرام بزنید.
بهترین حالت چهره تان را کشف کنید
هرکسی حالت های مختلفی در صورت خود دارد، هرکس یک جور می خندد، یک جور اخم می کند و... همه اینها ویژگی های شخصی هستند. شاید هیچ کس نتواند به اندازه خود فرد بداند که بهترین حالت صورتش در چه حالتی است. شاید نتوانید حالت چشمان یا بینی خودتان را تغییر دهید، اما قطعا با نگاه کردن در آینه فهمیده اید که بهترین حالت صورتتان از روبه رو یا سه رخ یا نیمرخ است. مثلا ماریاکری هیچ وقت نمی گذارد عکاس ها از سمت چپ صورت او عکس بگیرند، زیرا معتقد است بهترین حالت صورت او از سمت راست است. به هر حال باید به این نکته برسید که چه آرایش موهایی و چه زاویه ای از صورت شما بهترین حالت است و در مقابل دوربین آن را رعایت کنید.
نقش سقف دهان در عکس شما
غبغب، چین زیر گلو، باد کردن کنار گونه ها و... اینها کابوس های کسانی است که می خواهند خوش عکس باشند و نیستند. هرقدر هم که سعی کنید ممکن است حالت گردن و گونه هایتان جالب نباشد. اما یک حقه قدیمی برای این کار وجود دارد؛ وقتی لبخند می زنید با زبانتان سقف دهانتان را لمس کنید. برای آنکه به حالت مناسب برسید این حرکت را در مقابل آینه تمرین کنید تا بتوانید به بهترین حالت برسید، در این حالت شما باید یک گردن صاف و چین نخورده و یک لبخند ملایم داشته باشید، اما اگر حواستان نباشد یک گردن کج چین خورده با غبغب شما را زشت می کند.
از کنار عکس بگیرید
یکی از مشکلاتی که خانم ها در زمان عکس گرفتن دچار آن می شوند، حالت بد ایستادن در زمانی است که عکس تمام قد می گیرند. در این حالت ممکن است شما به جلو خم شده به نظر برسید یا دچار قوز باشید، اما راحت ترین کار این است که مثل هنرمندان ژست بگیرید. دیده اید که ستارهها چطور عکس می گیرند؟ آنها در مقابل دوربین ها به حالت نیمرخ می ایستند و سپس بالاتنه خود را می چرخانند، در این حالت شما لاغرتر و متناسب تر به نظر می رسید. حالت بسیار هنرمندانه هم اینگونه است که دو دستتان را به کمرتان بزنید و یک پای تان را جلوتر از پای دیگر قرار دهید و البته یک حالت جانشین هم اینکه یک پای تان را جلو بگذارید و سپس دستان را هم از ناحیه انگشتان به هم گره بزنید.
بخندید
لبخندهای مصنوعی معمولا همیشه لو می روند. واقعا خندیدن راحت تر از ادای خندیدن درآوردن است. برای آنکه عکس شما خوب شود نیازی نیست که قهقهه بزنید، فقط به یک موضوع شیرین یا کسی که دوستش دارید یا خاطره خوبی که از او دارید، فکر کنید و بگذارید لب هایتان به حالت نیم لبخند باز شود، اینگونه هم احساس آرامش و راحتی خواهید کرد و هم حالت صورتتان زیبا خواهد شد.
اهمیت چشم ها
اگر همیشه از اینکه خنده هایتان تصنعی به نظر می رسند ناراحت هستید، می توانید به یک نکته فکر کنید؛ بخندید، از ته دل بخندید، اما خنده تان را در چشمان تان نشان دهید. همیشه زبان بدن در عکس ها خود را به شدت آشکار می کند و شاید چشم ها در این میان مهم ترین نقطه بدن باشند. وقتی چشم هایتان بخندند شما قطعا زیباتر به نظر خواهید رسید. اگر واقعا احساس خوبی به خودتان بدهید، می توانید بعدا در چشمان تان خنده را ببینید، در چنین عکسی انگار تمام وجود شما در حال لبخند زدن به جهان است.
از نور مستقیم فرار کنید
بهتر است شما در زمان عکس گرفتن از هر نور تند و مستقیمی فرار کنید. در واقع این فرمول ساده را به یاد بسپارید؛ «نور مستقیم بد است، نور غیرمستقیم خوب است.» نوری که باعث شود شما چشمان تان را تنگ کنید یا مرتب پلک بزنید قطعا عکس شما را زشت خواهد کرد. در ضمن یادتان باشد که هیچ وقت قبل از عکس گرفتن به خورشید یا چراغ های پرنور نگاه نکنید.